logo-jdu

Meditace a knihy

Dvaceti minutová meditace vydá za tří hodinový spánek.

Meditace je jedna z možností, kterou lze využít při řešení situací, se kterými si nevíme v reálném životě rady. Meditace navodí klid v těle a mysl dokáže otevřít tak, aby daný jedinec mohl v klidu řešit své situace, které jsou různé a pokud dojdeme nápravě či posunu, tak si informace předáváme dál mezi sebou a tím oboustranně rosteme. Uvědomění je velký posun vpřed. Co se dá v meditacích řešit? V podstatě všechno na co si jen vzpomenete. Zdravotní situace, neshody v rodině nebo v práci, řešíme životní kotrmelce, které se týkají nás samotných a spoustu dalších věcí. 

Otázky a odpovědi

Meditace je stav v hladině alfa, kdy odpojíme mysl, ponoříme se do hlubin svého nitra a přes Universum se napojíme do vyšších sfér, kde můžeme komunikovat. Meditace jsou vhodné pro všechny lidi, kteří mají zájem na sobě pracovat. Vědecké výzkumy prokázaly, že správně prováděná meditace účinně ovlivňuje i náš tělesný stav – ve stavu meditace se zvyšuje vyplavování serotoninu (hormon štěstí), naopak klesá hladina kortizolu (tzv. stresový hormon). Dvaceti minutová meditace vydá za tří hodinový spánek.

Meditovat může úplně každý v jakémkoliv věku. Není zde žádné ohraničení. Snad jen zdravotní, myšleno – nemůžu sedět, nemůžu ležet. Doporučuji si najít určitou polohu, ve které dotyčný vydrží bez toho, aniž by musel sledovat čas či vnímal nepříjemné pocity (tlak, bolest aj.).

Meditace jsou návodné scénáře pro život, které si vytváříme sami podle toho, jak s nimi umíme zacházet, resp. jak jsme v klidu, umíme se koncentrovat. Relaxace jsou účinná cvičení, při kterých si odpočineme, zrelaxujeme a nabereme síly potřebné k dalším činnostem.

Rozhodnutí pořídit si konkrétní nahrávku už je posun k sobě. Rozhodnutí přišlo, teď se čeká na akci. Pohodlně se posaďte nebo si lehněte a přesvědčte se, že Vás nikdo nebude rušit, tedy ani mobilní telefon. Jste sami se sebou. Nyní si pusťte nahrávku, zavřete oči a nechte se unášet na křídlech hudby s doprovodným slovem, kterému nenuceně naslouchejte a pokud to lze, snažte se představovat si vše tak, jak je slovně uváděno.

Nahrávka má délku zhruba 20-40 minut.

Doporučuji poslouchat nahrávky večer před spaním. Proč? Protože při poslechu můžete usnout nebo ji
vypnete a uložíte se ke spánku, kdy Vaše mysl pokračuje v tónu nahrávky, pracuje a přijímá impulsy dál.

Důležité je chtít citově a chtít racionálně. Mezi citem a ráciem je klínový řemen, pokud je přetržený nedá se
bohužel nic dělat, ale pokud je v pořádku Vaše cesta k osobnímu posunu je otevřená.

Tlak na prsou je výjevem řešení karmické záležitosti nebo znaků životních přeměn. Nic Vám není, nic Vás
nebolí, ale nějaké takové „nepříjemno“ na hrudi se vyskytuje. Toto nepříjemné nic je správně fungující
klínový řemen. Pokud meditujete a nic moc necítíte, pak není něco v pořádku. Můžete meditovat na dané
téma, protože to chce někdo z rodiny nebo jste to slíbili, abyste měli klid. Můžete taky chtít mít to rychle za
sebou, a proto se nedokážete do sebe více ponořit. Pochopitelně, kdo by se chtěl v tom všem

Knihu můžete číst jakkoli chcete, poslouchat kdykoliv chcete. Můžete se vracet v příbězích, které Vás
zaujaly nebo jen k určitým kapitolám. Knihu máte k dispozici, využít četbou ji můžete kdykoliv během dne
stejně jako nahrávku knihy.